Stwórz idealne środowisko pracy: Wskazówki dotyczące wyboru biurka

Organizacja miejsca pracy jest jednym z najważniejszych elementów utrzymania zdrowego środowiska pracy. W przypadku ograniczonej ilości miejsca do przechowywania i dużej ilości pracy do wykonania, utrzymanie porządku może być trudne. Poza zwykłym chaosem i dezorganizacją, z którymi wszyscy mamy do czynienia od czasu do czasu, pracownicy często stają przed wyzwaniem znalezienia biurka, które byłoby zarówno wygodne, jak i sprzyjało wykonywaniu pracy.

Z drugiej strony, niektórzy potrafią znaleźć swoje biurko w niemal każdym pomieszczeniu. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie mają tak doskonałą świadomość przestrzenną, nie jesteś sam. Na szczęście, przy odrobinie kreatywności i zastosowaniu kilku wskazówek, można przekształcić niemal każde pomieszczenie w biurko. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć idealne środowisko pracy:

Zaplanuj swoją przestrzeń roboczą

Zanim zaczniesz planować swoje miejsce pracy, musisz się upewnić, że masz własny pokój gotowy do urządzenia w nim biura. Na szczęście proces wyboru pokoju na biuro nie musi być skomplikowany. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest wybór pomieszczenia, które jest wygodne i czyste. Kolejną ważną kwestią, którą należy rozważyć, jest oświetlenie pomieszczenia. Powinno być ono wystarczająco jasne, aby można było zobaczyć przedmioty, nad którymi się pracuje, ale nie tak jasne, aby powodowało zmęczenie oczu. Idealne pomieszczenie ma również drzwi wejściowe otwierane na ścianę, która pozwala widzieć zarówno drzwi wejściowe, jak i przeciwległą ścianę. Dzięki temu można mieć oko na coś znajdującego się poza pomieszczeniem, a jednocześnie widzieć swoją pracę.

Upewnij się, że masz dobrą pionową i poziomą linię wzroku

Jednym z najważniejszych aspektów planowania miejsca pracy jest upewnienie się, że biurko zapewnia pionową i poziomą linię wzroku. Pionowa linia wzroku oznacza zdolność widzenia w górę i w dół, a pozioma - w lewo i w prawo. Jeżeli nie masz możliwości widzenia zarówno w górę, jak i w dół, nie będziesz w stanie pracować w pozycji stojącej. Ponadto, jeśli nie widzisz w lewo lub w prawo, nie będziesz w stanie łatwo odebrać telefonu lub prowadzić rozmowy, siedząc przy biurku. Dlatego też pionowa i pozioma linia wzroku to podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania miejsca pracy.

Autorka